CERAMICZNE PROMIENNIKI PODCZERWIENI
Firma ELCER jako jedyna w Polsce produkuje od 1989 r.
ceramiczne promienniki podczerwieni typu ECS, ECP, ECX i ECZ. 

 


Ceramiczny promiennik podczerwieni wykorzystuje zjawisko promieniowania temperaturowego, polegające na pochłanianiu i zamianie na ciepło energii promienistej padającej na ogrzewny obiekt.Ceramiczny promiennik podczerwieni wykonany jest z wyskokoogniotrwałego tworzywa ceramicznego o dużej twardości mechanicznej, odpornego na nagłe zmiany temperatur oraz działanie większości czynników chemicznych. Zastosowanie powłoki ze szkliwa ceramicznego dodatkowo zabezpiecza przed wilgocią i działaniem szkodliwych oparów. Elementem grzejnym zatopionym wewnątrz korpusu ceramicznego jest drut oporowy firmy RESCAL.
W zależności od mocy elektrycznej promiennik emituje falę elektromagnetyczną o długości od 1 do 10 µm. Przewody zasilające wykonane są ze skrętki drutu oporowego w osłonachgrzałki ceramiczne z włókna szklanego lub koralików ceramicznych o standardowej długości 15 cm lub innej na życzenie zamawiającego. Promienniki produkowane są na napięcie 220 lub 230 V.

Ceramiczne promienniki (za wyjątkiem typów ECX i ECZ) mogą być wyposażone w element pomiaru temperatury; termoparę typu "K" NiCr-NiAl wraz z przewodami termoparowymi. Zakre pomiaru temperatury od 20 do 900°C.

 

PANELE PROMIENNIKOWE

 

Firma ELCER wykonuje również panele promiennikowe na bazie ceramicznych promienników podczerwieni. Przykładowe rozwiązania poniżej.

panele promiennikowe panele promiennikowe panele promiennikowe panele promiennikowe panele promiennikowe
 

NIETYPOWE PROMIENNIKI CERAMICZNE

 

Na zamówienie Klienta wykonujemy również nietypowe promienniki ceramiczne.